Zkrácený popis tras 2018

Trasa 9 km

Ze stárkovského náměstí jdeme po silnici přes Horní Dřevíč, před jeho koncem u čp. 77 se dáme vpravo, polní cestou vystoupáme k lesu, kde jdeme vpravo a lesní cestou nad Horním Dřevíčem se vracíme do Stárkova. Přejdeme potok a na silnici jdeme vpravo a za čp. 122 vlevo, lesem vystoupáme na vrch Šibeník, odkud jdeme na náměstí a pak do tábora.


Trasa 15 km

Ze stárkovského náměstí vystoupáme na Vysoký kámen, z něho jdeme lesní a pak asfaltovou cestou do Maršova, údolím řeky Metuje se dostaneme pod Petrovice, vystoupáme na náves, polními a lesními cestami sejdeme do Horního Dřevíče, vystoupáme k lesu a jdeme zpět kolem „hrádku“ do Stárkova, lesní cestou se dostaneme na vrch Šibeník a pak již scházíme do tábora.


Trasa 30 km

Ze stárkovského náměstí vystoupáme na Vysoký kámen, z něho jdeme lesní a pak asfaltovou cestou do Maršova, údolím řeky Metuje se dostaneme pod Petrovice, odtud jdeme přes Zděřinu, Žďár nad Metují na Ostaš, z něho sejdeme do Dědova a z Javoru vystoupáme na Skály, přes Studnice scházíme dolů do Vápenky, vystoupáme na vrch Šibeník a pak se již vracíme do tábora.


Trasa 35 km pro cyklisty

Ze stárkovského náměstí jedeme po silnici na Solovice, zde odbočíme vlevo a vyšlapeme na Skály, odtud jedeme polními a lesními cestami do Adršpachu, z něho jedeme po silnici přes Chvaleč a Radvanice, po černé cestě do staré Jívky. Dál pokračujeme kolem penzionu Kobr ke katovně na vrch Šibeník, pak se již vracíme do tábora.

Děti do 12let mohou cyklotrasy absolvovat pouze v doprovodu osoby starší 18let.


Trasa 50 km pro „zdatné“ cyklisty

Ze stárkovského náměstí jedeme po silnici na Solovice, zde odbočíme vlevo a vyšlapeme na Skály, odtud jedeme polními a lesními cestami do Adršpachu, z něho jedeme přes Zdoňov, Bukovou horu, dolů do Teplic nad Metují, dál do Dědova, z Javoru na Skály, dolů do Jívky – Vernéřovic, a pak po silnici směr Radvanice, zahneme doleva do Jívky II, kolem penzionu Kobr lesní cestou a po pastvinách se dostaneme na vrch Šibeník, pak se vracíme do tábora.